Bourbon  Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Jack daniel’s  -  To logo, etykietę i kształt butelki kojarzy każdy, jednak nie wszyscy dokładnie wiedzą czym tak naprawdę jest. I choć wielu nazywa go klasyczną whisky, jest to określenie dalekie od ideału – Jack Daniel’s jest bowiem dumnym reprezentantem wyjątkowych, amerykańskich trunków, nazywanych bourbonami. W ofercie naszego sklepu znajdziesz te najlepsze, które pozwolą Ci rozsmakować się w aromatach rodem z dalekiego Kentucky.

Czym jest bourbon?

Bourbon (czytaj: burbon) to amerykańska odmiana whisky, która – w przeciwieństwie do trunków szkockich czy irlandzkich – produkowana jest nie z słodu jęczmiennego, ale z kukurydzy (jej zawartość wynosi minimum 51%) oraz innych zbóż. Produkcja tego trunku również znacznie różni się od produkcji klasycznej whisky – bourbon destylowany jest tylko raz, a dodatkowo (zanim jeszcze znajdzie się w beczkach) filtruje się go przez węgiel drzewny. Leżakuje co najmniej dwa lata, jednak czas ten jest zwykle dłuższy – im dłużej trunek znajduje się w beczkach, tym jego kolor jest ciemniejszy. Produkowany jest w stanie Kentucky, w hrabstwie – tutaj bez zaskoczenia – Burbon. Stolicą tego alkoholu jest miejscowość Bardstown.

Co sprawia, że jest to trunek tak wyjątkowy? Oczywiście jego smak – cierpki, wytrawny, w wyczuwalną nutą dębu. Oczywiście różni się od whisky szkockiej czy irlandzkiej, znajdując bardzo wielu miłośników – z tego też względu jest chętnie spożywany. I to od całkiem niedawna – w porównaniu z innymi trunkami tego typu czy nawet wódką. Według oficjalnych źródeł, bourbon produkowany jest od końca XIX wieku.

W Polsce, dzięki importowi najlepszych alkoholi tego typu, mamy możliwość delektowania się najwspanialszymi bourbonami od najbardziej cenionych marek. W Outlecie Alkoholowym zadbaliśmy o to, abyś mógł wybierać to, co najlepsze i w bardzo atrakcyjnych cenach!

Jakie cenione marki bourbonu znajdziesz w ofercie Outletu Alkoholowego?

Chcąc spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów i jednocześnie zapewniać jak największą różnorodność asortymentu, oferujemy bourbony różnych marek. Do tych najbardziej znanych i cenionych zaliczamy:

  • Jack Daniel’s – marka znana i ceniona na całym świecie, która sławę tę zyskała oczywiście ze względu na wysoką jakością wykonania. Jej charakterystyczny, ale łagodny smak uzyskuje się dzięki filtracji przez warstwę klonowego drewna drzewnego.
  • Jim Beam – bardzo znany i ceniony, zarówno ze względu na smak, jak i cenę. Jest słodki, lekko karmelowy i wyczuwalne są w nim aromaty dębiny, wanilii, a nawet (na końcu) pieprzu.
  • Wild Turkey – jeden z najpopularniejszych Bourbonów w USA, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce – przede wszystkim dzięki bogatemu i pełnemu smakowi, który podkreślają akcenty karmelu, drzewa cedrowego i miodu.
  • Evan William’s  - Jest na drugim miejscu w rankingu sprzedaży najbardziej popularnych bourbonów w Stanach Zjednoczonych. Swój niezwykły, głęboki kolor bursztynu zawdzięcza o wiele dłuższemu procesowi leżakowania, niż wymagają tego przepisy. Wydłużone starzenie wpływa także na jego gładką teksturę i bogaty smak.

Zapraszamy do zapoznania się również z innymi bourbonami, jakie znajdziesz w naszej ofercie – postawiliśmy zarówno na te najbardziej, jak również mniej popularne marki, wśród których z pewnością znajdziesz trunek idealny dla siebie. Zadbaliśmy również o atrakcyjne ceny alkoholu oraz błyskawiczną, bezpieczną dostawę.